Rejskova 1, 796 01 Prostějov
tel./fax: +420 582 343 613
persan@persan.cz

Podlahové centrum
Vápenice 7, Prostějov

tel./fax: +420 582 333 085

Terasy WPC, pokládání teras

Terasy - specializujeme se na pokládku teras. Nyní jsou trendy WPC terasy tzv. decking. Venkovní terasy se pokládjí z venkvních exteriérových podlahových roštů. Terasy z WPC není potřeba ošetřovat jako terasy ze dřeva.

Naše služby

Jakou podlahu zvolit?

Terasy z odolných dřevin, WPC (Decking)

terasy terasy

Terasy - DECKING je nový trend v řešení venkovních podlah a exteriérových podlahových roštů z exotických dřevin.

Při pokládce se používají speciální exteriérové podlahové rošty, které se vyrábí z odolných dřevin. Jsou určeny na terasy, balkóny, plochy obytných zahrad – na místa, kde jsou kladeny vysoké nároky na pevnost a odolnost proti hnilobě a parazitům.

WPC terasy

Cílem WPC materiálu je napodobit dřevo, ale bez nutnosti údržby jako u dřeva. Jednotlivá terasová prkna se liší jak barevností tak drážkováním na povrchu prkna. Veškerá wpc terasová prkna jsou opatřena protiskluzovou povrchovou úpravou i při mokrém stavu.

Terasy - výhody WPC teras

Massaranduba a další dřeviny pro decking

Nejpoužívanější dřevinou při stavbě teras je v České rebuplice bangkirai. K tomu přispěla jeho snadná dostupnost na našem trhu, přijatelná cena a také skutečnost, že jiné druhy dřevin se na našem trhu téměř neobjevovaly. V poslední době však jeho cena vzhledem k vysoké poptávce stále roste.

Ideální pro použítí je také dřevina massaranduba, která má vyšší hustotu než jiné dřeviny. Je původem z Brazílie. Nemá otvory po škůdcích, méně sesychá, je tmavší a hladší.

Další dřeviny, které pro decking využíváme jsou:

Jakou konstrukci zvolit pro decking

Konstrukci deckingu můžete volit buď s vruty - tedy viditelný spoj. Požadujete-li spoj neviditelný, můžete si vybrat mezi částečně viditelnou spojkou nebo dokonce spoj zcela bez viditelnosti.

Proč si objednat decking od nás

Možná si kladete otázku: Proč bych si měl nechat udělat decking od Peršanu? Mohu si přece koupit pouze materiál a udělat si vše sám. Můžete to zkusit. Sami však zjistíte, že pracovat s extrémě tvrdým dřevem, není bez speciálního nářadí, žádná legrace.

Inspirace pro Vás

Nechte se inspirovat ukázkami prací teras realizovaných pro naše zákazníky.


terasy Decking

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat.