Rejskova 1, 796 01 Prostějov
tel./fax: +420 582 343 613
persan@persan.cz

Podlahové centrum
Vápenice 7, Prostějov

tel./fax: +420 582 333 085

Terasy WPC, pokládání teras

Terasy - specializujeme se na pokládku teras. Nyní jsou trendy WPC terasy tzv. decking. Venkovní terasy se pokládjí z venkvních exteriérových podlahových roštů. Terasy z WPC není potřeba ošetřovat jako terasy ze dřeva.

Naše služby

Jakou podlahu zvolit?

Terasy z odolných dřevin, WPC (Decking)

terasy terasy

Terasy - DECKING je nový trend v řešení venkovních podlah a exteriérových podlahových roštů z exotických dřevin.

Při pokládce se používají speciální exteriérové podlahové rošty, které se vyrábí z odolných dřevin. Jsou určeny na terasy, balkóny, plochy obytných zahrad – na místa, kde jsou kladeny vysoké nároky na pevnost a odolnost proti hnilobě a parazitům.

WPC terasy

Cílem WPC materiálu je napodobit dřevo, ale bez nutnosti údržby jako u dřeva. Jednotlivá terasová prkna se liší jak barevností tak drážkováním na povrchu prkna. Veškerá wpc terasová prkna jsou opatřena protiskluzovou povrchovou úpravou i při mokrém stavu.

Terasy - výhody WPC teras

Massaranduba a další dřeviny pro decking

Nejpoužívanější dřevinou při stavbě teras je v České rebuplice bangkirai. K tomu přispěla jeho snadná dostupnost na našem trhu, přijatelná cena a také skutečnost, že jiné druhy dřevin se na našem trhu téměř neobjevovaly. V poslední době však jeho cena vzhledem k vysoké poptávce stále roste.

Ideální pro použítí je také dřevina massaranduba, která má vyšší hustotu než jiné dřeviny. Je původem z Brazílie. Nemá otvory po škůdcích, méně sesychá, je tmavší a hladší.

Další dřeviny, které pro decking využíváme jsou:

Jakou konstrukci zvolit pro decking

Konstrukci deckingu můžete volit buď s vruty - tedy viditelný spoj. Požadujete-li spoj neviditelný, můžete si vybrat mezi částečně viditelnou spojkou nebo dokonce spoj zcela bez viditelnosti.

Proč si objednat decking od nás

Možná si kladete otázku: Proč bych si měl nechat udělat decking od Peršanu? Mohu si přece koupit pouze materiál a udělat si vše sám. Můžete to zkusit. Sami však zjistíte, že pracovat s extrémě tvrdým dřevem, není bez speciálního nářadí, žádná legrace.

Inspirace pro Vás

Nechte se inspirovat ukázkami prací teras realizovaných pro naše zákazníky.

Maximální ceny teras z odolných dřevin:

Na podlahu doporučujeme nátěr olejem 2,5 l oleje - vydatnost 20 m2, cena cca 95 Kč (bez DPH) za m2.


Celková cena za realizaci bude stanovena až po konečném zaměření realizované plochy. Cena je platná při zabezpečení rovného, hutného podkladu. Dřevo pro decking v kvalitě "Standard&Better".


terasy Decking

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat.