Rejskova 1, 796 01 Prostějov
tel./fax: +420 582 343 613
persan@persan.cz

Podlahové centrum
Vápenice 7, Prostějov

tel./fax: +420 582 333 085

Péče o podlahy

Naše služby

Jakou podlahu zvolit?

Péče o naolejované dřevěné podlahy v objektu

Parkety Parkety

1. Čištění

Údržba Četnost Účel / poznámka
Podlahu zamést/vysát prach Denně, případně dle potřeby Odstranění volných nečistot.
Odstranění skvrn a ztmavlých okrajů Dle potřeby Odstranění usazených nečistot a skvrn - malé skvrny můžeme bez problémů vyčistit několika kapkami mýdla na dřevěné podlahy. Po cca 10 min. působení vytřít navlhčeným hadrem.
Normálně znečištěné podlahy, vlhké vytření s mýdlem Týdně, případně dle potřeby Znečištěnou podlahu vytřít mopem namočeném v roztoku tekutého mýdla s vodou (ne příliš mokro). Čistící proces může být proveden případně jednokotoučovým strojem. Při každém čištění navlhko vždy ošetřit mýdlem na dřevěné podlahy.
Silně znečištěné zóny Dle potřeby Silně znečištěné zóny nejprve vyčistit intenzivním čistícím prostředkem dle návodu a pak mýdlem na dřevěné podlahy.

2. Péče a oživení / regenerace

Údržba Četnost Účel / poznámka
Péče o naolejované podlahy Dle potřeby Tam, kde jsou podlahy vystaveny silnému opotřebení, mohou být ošetřeny olejem.
Nejprve vyčistit intenzivním čistícím prostředkem, ošetření olejem Nečistoty a mýdlo se odstraní. Podlahy nechat uschnout. Čištěnou plochu natřít olejem, potom vmasírovat olej jednokotoučovým strojem s hnědým padem. V případě požadovaného lesklejšího vzhledu použít pad bílý - případně podložený papírovým hadrem. Na podlahy lze opatrně vstoupit po 24 hod. Možno znovu ošetřit mýdlem na dřevěné podlahy.

Aby bylo možno uchovat trvale pěknou podlahu, je nutno dbát dvou bodů

  1. Použít správné pracovní nářadí
  2. Použít správný ošetřovací prostředek (mýdlo na dřevěné podlahy - přírodní, bílé, tónované, intenzivní doporučený čistící prostředek, ošetřovací olej - přírodní, bílý, tónovaný). Podlaha, která je naolejována a ošetřena mýdlem se stává odolnější a snáze ošetřitelná. Smí se použít pouze produkty doporučené výrobcem oleje. V takovém případě jsou k dispozici ověřené podklady o výrobcích a pracovní zkušenosti.
Parkety Parkety

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat.