Rejskova 1, 796 01 Prostějov
tel./fax: +420 582 343 613
persan@persan.cz

Podlahové centrum
Vápenice 7, Prostějov

tel./fax: +420 582 333 085

Údržba podlah

Naše služby

Jakou podlahu zvolit?

Desatero pro údržbu lakovaných dřevěných a korkových podlah

Parkety Parkety

1. Čerstvě aplikovanému laku dejte šanci 2 - 3 dny na jeho důkladné vytvrzení než po něm začnete běžně chodit.

2. Prvních 8 - 14 dnů po konečném lakování nevystavujte podlahu silnému provozu. Čím více budete lakovanou podlahu v prvních dnech šetřit, tím delší bude životnost laku.

3. Nábytek, koberce a předložky pokud možno instalujte a pokládejte až po 8 dnech od lakování.

4. První čištění lakované podlahy provádějte froté mopem mírně navlhčeným v čisté vodě až po 8 dnech. Do té doby udržujte čistotu podlahy pouze vysáváním výkonným vysavačem. Při čištění je třeba aplikovat jen tolik vlhkosti, kolik je bezpodmínečně nutné.

5. Po 8 dnech od konečného lakování aplikujte ochranný poliš, doporučovaný výrobcem laku, jenž zmírňuje tření při chůzi a vznik stop po podrážkách bot.

6. Nohy přemisťovaného nábytku, zvláště sedacího, doporučujeme opatřit ochrannými podložkami (např. plstěnými), zabraňujícími poškrábání laku ostrými hranami noh nábytku.

7. Dbejte na druh materiálu pojezdových koleček a koulí u křesel, židlí a stolků. Musí být z měkkého materiálu, který současně nesmí způsobit na lakovaném povrchu podlahy žádné změny barevného odstínu. Kolečka a koule z tvrdého materiálu mohou způsobit poškrábání laku.

8. Pod pojízdný kancelářský sedací nábytek doporučujeme instalovat plastové podložky (tzv. chairmate), jenž eliminují zvýšený tlak na plochu podlahy.

9. Před vstupem do interiéru doporučujeme instalaci hrubých a jemných čistících zón k zábraně přenosu nečistot a vlhkosti z exteriéru.

10. Pro dlouhé zachování užitné hodnoty dřevěné podlahy i dobrý pocit lidí je důležité dodržování zdravého klimatu v interiéru. Optimální pokojové klimatické podmínky jsou dosaženy při relativní vlhkosti vzduchu 50 až 60 a teplotě vzduchu 20 až 22 °C. Při příliš nízké relativní vlhkosti vzduchu instalujte zvlhčovače vzduchu.


Parkety Parkety

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat.